Paseczek

Czasami w telewizji, w trakcie trwania programów informacyjnych na dole lub u góry ekranu przepływają informacje. Trudno w to uwierzyć, ale pomimo, że te paski informacyjne zajmują bardzo mało miejsca i praktycznie nie przeszkadzają w oglądaniu programu telewizyjnego... czyta się ich zawartość. I zdarza się, że te krótkie, jednozdaniowe informacje są na tyle ciekawe, że chciałoby się dowiedzieć więcej - chciałoby się je kliknąć. To jest właśnie Paseczek - program który przewija informacje z Twoich ulubionych stron na pulpicie Twojego komputera i pozwala za pomocą jednego kliknięcia dowiedzieć się więcej.

  • Nagłówki są automatycznie przesuwane z prędkością ustawianą przez Ciebie. Tytuły przesuwają się w sposób płynny tak by Ci nie przeszkadzać w czasie gdy nie patrzysz na Paseczek.
  • Po kliknięciu nagłówka wyświetlany jest skrót informacji. Jeśli streszczenie wiadomości Cię zainteresuje, możesz otworzyć jej pełną treść w oknie Twojej ulubionej przeglądarki internetowej. Możesz też oznaczyć wiadomość jako przeczytaną, żeby już więcej do niej nie wracać.
  • Paseczek zawiera zawsze aktualny katalog kanałów informacyjnych. Katalog możesz przeglądać lub przeszukiwać za pomocą prostej wyszukiwarki.
  • Niewątpliwą zaletą Paseczka jest fakt, że można go umieścić na górze, dole lub z boku ekranu dzięki czemu nie przeszkadza on w codziennej pracy przy komputerze.
  • W odróżnieniu od innych czytników RSS nie wymaga od Ciebie przeznaczania specjalnego czasu w ciągu dnia na czytanie wiadomości. Jeśli tylko masz wolną chwilę, wystarczy spojrzeć na Paseczek i wybrać to co Cię interesuje, bez czasochłonnego szukania i otwierania stron w celu znalezienia informacji, które Cię interesują.
  • Paseczek pozwala na automatyczne filtrowanie wiadomości. Wiadomości zawierające wybrane przez Ciebie słowa lub zwroty mogą być automatycznie wyróżnione lub zignorowane.
  • Paseczek zawiera szereg opcji umożliwiających dostosowanie programu do własnych potrzeb m.in. zmianę parametrów czcionki używanej do wyświetlania nagłówków, ukrywanie starych i/lub przeczytanych wiadomości, możliwość dodawania własnych kanałów RSS, ustawiania częstotliwości odświeżania informacji dla każdego kanału oddzielnie i wiele innych.
  • Jeśli znajdziesz ciekawy kanał informacyjny na stronie serwisu, możesz go w prosty sposób dodać do Paseczka bezpośrednio z Twojej ulubionej przeglądarki internetowej.